O NÁS

BK Sliač je občianske združenie, ktoré podporuje fanúšikov behu od žiakov základných škôl až po reprezentantov ktorí sa každoročne zúčastňujú niekoľkých desiatok pretekov v cestnom, cezpoľnom behu ako aj v orientačnom behu. Z medzinárodných pretekov medzi najvýznamnejšie akcie patria viedenský, pražský a košický maratón. Každoročne sa dostávame do povedomia atletickej verejnosti aj organizovaním cezpoľných pretekov v Kúpeľoch Sliač s názvom “Beh sliačskym chotárom”. O kvalite pretekov svedčí najmä stúpajúci počet spokojných účastníkov vo všetkých vekových kategóriách. Nasledujúci ročník sa bude konať 8.5.2018. Členovia klubu sa pravidelne stretávajú na spoločných behoch v Kúpeľoch Sliač, na ktorých je každý vítaný.

Naši členovia:

Milan IvanMilan Ivan. Dlhé roky výkonnostný bežec. Najhodnotnejší výsledok 8. miesto na maratóne v Košiciach v roku 1990. Osobný rekord na maratónskej trati 2:26 z roku 1993 v Pardubiciach. Dnes riaditeľ BSCH a hovorca klubu.

 

 

 

Andrej ŠillíkAndrej Šillík. Najviac si cením čas  1:17:41 dosiahnutý na polmaratónskej trati na ČSOB Bratislava z roku 2011 a výsledok 4:00:53 dosiahnutý na 39-kilometrovej trati Tatra magistrala run 2010. Behávam, lebo ma to baví, hoci posledné dva roky dávam prednosť štúdiu.

 

 

Ivan ŠillíkIvan Šillík ml. Beh je pre mňa hlavne záľubou a formou relaxu. Svoj najlepší čas 1:26:56 dosiahnutý na polmaratónskej trati na Maratóne BB 2012 si chcem neustále zlepšovať a raz skúsiť aj maratón.

 

 

 

NoraNora Šillíková. Behať som začala pod „ tlakom“ bežecky naladených členov mojej rodiny. Dnes sa počas tréningu zbavujem stresu a prepínam do off line režimu.
Nelámem rekordy, ale beh si pekne užívam.

 

 

 

Ivo st.Ivan Šillík. Rekreačný beh sa stal súčasťou môjho životného štýlu. Pomáha mi prechádzať životom a stretávať ľudí bez rozdielu veku naladených na rovnakú vlnovú dĺžku.

 

 

 

ReniRenáta Barcíková. Vždy som inklinovala k športu a prírode, s ktorou je úzko previazaný orientačný beh. Preto ho robím dodnes. V posledných rokoch ma však uchvátila aj polmaratónska trať. Atmosféra masových bežeckých podujatí v Košiciach, Bratislave, Viedni, Prahe a teraz už aj Banskej Bystrici má neopísateľné čaro. A keď k tomu pridám čas 1:40:37, nie je viac čo dodať.

 

 

PeterPeter Barcík. Beh mi dáva pozitívnu energiu. Beh ma naučil cieľavedomosti a trpezlivosti. Najradšej mám dlhé behy vo voľnej prírode. Aj keď som najväčšie úspechy dosiahol v orientačnom behu, dnes častejšie behám „asfalt“ alebo „hladké behy“. Ešte stále mám výkonnostné ciele vo svojej vekovej kategórii.

 

 

Reni ml.Renáta Záhorská. Ako prvorodené dieťa mojich športových rodičov som sa vydala touto cestou i ja. Mojou záľubou je orientačný beh v ktorom som reprezentovala Slovenskú republiku v dorasteneckých kategóriách ako aj na Akademických majstrovstvách sveta v Estónsku. V posledných rokoch sa venujem behu rekreačne.

 

 

Róbert2Róbert Barcík. K výkonnostnému športu som sa dostal počas štúdia na Športovom Gymnáziu v Banskej Bystrici, kedy som dosiahol aj svoj najhodnotnejší doterajší výkon kariéry – bronzovú medailu na Majstrovstvách sveta stredných škôl v Madride, Španielsko. V športe pokračujem aj počas vysokoškolského štúdia vo Švédsku, členstvom v Dala Sports Academy,  v tréningovej skupine vrcholových športovcov
sekcie orientačného behu.

 

 

DSCN0868Jozef Bartanus. Bez športu si neviem predstaviť svoj život. Pravidelne som začal behať na vojenskej službe. Beh je droga, ktorá vás nabíja, dáva dobrú náladu a robí život príjemnejší. Treba to skúsiť a už vás to nepustí. Keď to ešte môžete robiť s ľuďmi akí sú v BK Sliač, je to paráda. Okrem behu sa ešte venujem bežeckému lyžovaniu a horskému bicyklu.

 

 

 

Comments are closed.